Samsung Q8F QE43Q8FAAU 43" 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Titanium Grey
| Screen size | 43" / 109 cm |
|---|---|
| Display screen type | QLED |
| Panel resolution | 3840х2160 4K UHD |
| Refresh rate | 50 Hz |
| HDR energy rating | G |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Netflix | Yes |
| Screen mirroring | Yes |
| Streaming format | Google Cast |
| Apple AirPlay 2 | Yes |
| HDR | Yes |
| Picture enhancement systems | HDR10+, Quantum HDR+ |
| Sound power (RMS) | 20 W |